مدیركل بهزیستی البرز:

زنان و دختران مجرد بالای ۳۰ سال می توانند فرزندخوانده بگیرند

زنان و دختران مجرد بالای ۳۰ سال می توانند فرزندخوانده بگیرند

به گزارش خاتون یار ایسنا/البرز مدیركل بهزیستی البرز اظهار داشت: هم اكنون ۲۴ مركز شبه خانواده، ۲۳ خانه كودك و نوجوان و یك شیرخوارگاه زیر نظر بهزیستی در استان فعالیت داشته به كودك بی سرپرست و بد سرپرست خدمات عرضه می كند.


اسدالله حیدری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از آغاز سال تا آخر دیماه ۵۹ فرزند فاقد سرپرست به متقاضیان فرزند خواندگی واگذار شده اند.
وی با اشاره به شرایط واگذاری كودك به متقاضیان فرزند خواندگی اظهار داشت: اول اینكه باید پنج سال از ازدواج متقاضیانی كه فرزند ندارند گذشته باشد و مداركی در خصوص بچه دار نشدن شان از جانب پزشك قانونی به سازمان بهزیستی ارائه نمایند.
وی افزود: دوم اینكه اولویت با دختران و زنانی است كه بیشتر از ۳۰ سال سن دارند و هنوز مجرد هستند، همینطور خانمهایی كه ازدواج كرده اند و هم اكنون تنها زندگی كنند جزو اولویت های ما برای سپردن كودك محسوب می شوند.
وی توضیح داد: در مرحله سوم هم اولویت با والدینی است كه فرزند دارند اما متقاضی فرزندخواندگی دیگری هستند كه البته در این میان اولویت با زوجینی است كه بچه دار نمی شوند. از جانب دیگر، پدر و مادرهایی كه سن شان كمتر از ۵۰ سال است نسبت به مابقی افراد در اولویت هستند.
این مسئول با اشاره به تعداد فرزندان واگذار شده به امین موقف اضافه كرد: طی این مدت ۲۹ فرزند هم به امین موقت سپرده شده اند.
حیدری با اشاره به تفاوت فرزند خواندگی با امین موقت افزود: در مورد فرزندخواندگی حمایت های بیشتری از كودك مانند تعهدات مالی و تغییر شناسنامه با نام سرپرستان صورت می گیرد؛ این نوع سرپرستی دائمی است، اما امین موقت یك حكم قضائی است و برای كودكانی صادر می شود كه پدر و جد پدری آنها امكان سرپرستی شان را به صورت موقت ندارند.
مدیركل بهزیستی البرز اظهار نمود: در امین موقت تغییر شناسنامه و هویت صورت نمی گیرد. ضمنا تعهدات مالی به نفع كودك صورت نمی گیرد. ضمن آن كه این نوع سرپرستی، موقت است و در صورت بازگشت شرایط پدر و جد پدری، حكم فسخ می شود.
وی در انتها اظهار داشت: هم اكنون ۲۴ مركز شبه خانواده، ۲۳ خانه كودك و نوجوان و یك شیرخوارگاه زیر نظر بهزیستی در استان فعالیت داشته به كودك بی سرپرست و بد سرپرست خدمات عرضه می كند.1398/11/07
20:35:44
5.0 / 5
4195
تگهای خبر: پزشك , خانواده , خدمات , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان