مشاور رئیس بهزیستی كشور:

ریشه خیلی از نامناسب سازی های كشور از نظام مهندسی است

ریشه خیلی از نامناسب سازی های كشور از نظام مهندسی است

خاتون یار: ایسنا/یزد مشاور رئیس بهزیستی كشور در امور معلولین ریشه خیلی از نامناسب سازی های كشور را نشات گرفته از نظام مهندسی جامعه و طراحی نامناسب آن دانست.


«علی همت محمودنژاد» در حاشیه بازدید روز سوم بهمن ماه از موسسه خیریه جامعه معلولان و همین طور كارگاه اشتغال زایی معمولان میبد، اظهار داشت: خیلی از معلولان در استان یزد از نحوه دسترسی به وسایل نقلیه گله مند و خواهان توجه مسئولان استان و شهرستان به این مساله هستند.
وی اضافه كرد: مناسب سازی ۱۶ دستگاه اتوبوس در یزد برای قشر معلول از اقدامات اساسی شورای اسلامی این شهر بوده كه مسئولان میبد هم باید به این مساله اهتمام ویژه ای داشته باشند تا معلولان نیز بتوانند از وسایل نقلیه عمومی به سهولت استفاده كنند.
محمودنژاد با بیان این كه اغلب اماكن كشور فاقد دسترسی سهل برای معلولان طراحی شده است، اظهار نمود: این نامناسب سازی از نظام مهندسی جامعه ما نشأت می گیرد كه باید دگرگون شود و طراحی آن بر طبق وضعیت معلولان طرح ریزی شود.
وی اضافه كرد: شهرستان میبد از سالن ورزشی بسیار مناسبی برای افراد معلول برخوردارست كه باید مسئولان همت كنند تا وسایل ورزشی آن نیز برای افراد معلول فراهم گردد.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به این كه مشكلات افراد معلول زیاد است، بیان كرد: با توجه به این كه دولت برای معلولان اقدامات خوبی انجام داده اما مشكلات افراد معلول بسیار فراوان است پس حق پرستاری ۸۰ نفر از افراد معلول ضایعه نخاعی شهرستان میبد از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۵۰ هزار تومان افزایش یافته و همین طور ۴۰ لیتر سهمیه مازاد بنزین برای افراد دارای خودروی ویژه معلولین اختصاص یافته است.
منبع:

1398/11/05
22:55:33
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: دستگاه , دولت , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان