ایران در همسایگی ۷۰ درصد از تولیدات مواد مخدر دنیا

ایران در همسایگی ۷۰ درصد از تولیدات مواد مخدر دنیا

به گزارش خاتون یار معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: كشور در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر دنیا قرار دارد و در این راه تنها است و به تنهایی باید این دفعه سنگین را به دوش بكشد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی، معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مازندران، برخورد انتظامی و قهری صرف را برای پیش گیری از اعتیاد غیرموثر و ناپایدار دانست و اظهار داشت: باید با آگاهسازی و ایجاد انگیزه، بیمیلی نسبت به مواد مخدر در جامعه ایجاد كرد و توان افراد را برای نه گفتن به این لطمه بالا برد.

وی با اشاره به اینكه ایران در همسایگی ۷۰ درصد از تولیدات مواد مخدر دنیاست، اضافه كرد: كشور در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر دنیا قرار دارد و در این راه تنها است و به تنهایی باید این دفعه سنگین را به دوش بكشد.

معاون دبیركل با اشاره به افزایش ۵۰ برابری تولید مواد مخدر در كشور افغانستان، اشاره كرد: باید با ایجاد هوشیاری در جامعه و پیش گیری از اعتیاد، از هزینه های درمان و دیگر لطمه های جدی این بخش ممانعت نماییم.

اصلانی با بیان این كه سال ۲۰۲۵ سال انفجار مواد مخدر نامگذاری شده است، عنوان كرد: گفته می شود در این سال؛ شاهد افزایش اعتیاد در زنان، كاهش سن اعتیاد، لطمه شدید به خانواده و محیط های آموزشی، افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر، افزایش دسترسی سهل به مواد، گسترش آمفتامین ها و... خواهیم بود.

همین طور حمید جمعه پور، مدیركل درمان، حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور نیز در این نشست با اشاره به اینكه برای بیمه درمانی حدود ۵۰ میلیارد تومان در بودجه سال آینده درنظر گرفته شده است، اظهار داشت: همین طور برای بیمه پایه نیز اعتباری درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تدابیر صورت گرفته در حوزه درمان، اشاره كرد: طی جلسه ای كه با معاون درمانی وزارت بهداشت داشتیم مقرر شد از سطح متادون درمانی به داروهای دیگر مؤثر پیش برویم و مصرف متادون را برای درمان كاهش دهیم.

گفتنی است؛ معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل و مدیران كل بازرسی و درمان و حمایتهای اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور برای ارزیابی نیازمندیها و مطالبات استان جهت حمایت و برطرف نمودن این نیازها در امتداد تقویت روند مبارزه با مواد مخدر به مازندران سفر كردند.
منبع:

1398/10/29
23:43:11
5.0 / 5
4176
تگهای خبر: آموزشی , تولید , خانواده , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان