مشاور رییس سازمان بهزیستی كشور خبر داد

لحاظ شدن سهمیه 3 درصدی معلولین در استخدامی های كشور

لحاظ شدن سهمیه 3 درصدی معلولین در استخدامی های كشور

به گزارش خاتون یار ایسنا/كرمان مشاور رئیس سازمان بهزیستی كشور در امور معلولین درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان نمود: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می شود و پس از این در استخدامی های كشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.


"علی همت محمودنژاد" امروز پنجشنبه در حاشیه گردهمایی اعضای شوراهای شهر و روستای استان كرمان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی اظهار نمود: روز گذشته دیداری با اعضای تشكل های معلولان استان كرمان داشتیم و مسائل و مشكلات آنها عنوان شد.
وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر اجرای قانون پشتیبانی از حقوق معلولان است كه متاسفانه مقاومت هایی وجود دارد و با عنایت به مشكلات خاص كشور و سخت شدن تأمین بودجه، مشكلاتی در این حوزه برای معلولان هم به وجود آمده است.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی كشور در امور معلولین با اشاره به اینكه علیرغم مشكلات مالی، سال جاری هزینه افراد دارای ضایعه نخاعی را از ۲۰۰ هزار تومان به بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان افزایش دادیم اظهار نمود: مشكلات افراد دارای معلولیت بسیار زیاد است و تلاش می نماییم دولت همه بودجه معلولان را بدهد كه ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای قانون پشتیبانی از معلولان در نظر گرفته شده كه انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه آنرا كامل پرداخت كند.
وی ادامه داد: معلولان مشكلات زیادی دارند بخصوص در استان كرمان كه از نظر مالی وضع بسیار پایینی دارند و دولت باید كمك نماید.
محمودنژاد با اشاره به ضرورت تأمین وسایل توانبخشی و امكانات برای ورزشكاران پارالمپیك ۲۰۲۰ كه كرمان هم سهمیه دارد، خاطرنشان كرد: سرانه نگهداری افراد دارای معلولیت خیلی بالاست و مدیران استان كرمان برای حل مشكلات تلاش می كنند اما باید با عنایت به این كه بهزیستی سازمان ۱۰۰ درصد حمایتی است بودجه این سازمان كامل اختصاص یابد.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه در سال قبل ۱۶ درصد با انقباض بودجه بهزیستی مواجه شدیم كه این مساله مشكل ایجاد می كند، اضافه كرد: درخواست ما از استاندار كرمان این است به صورت خاص معلولان و بهزیستی را كه دست تنهاست، حمایت و برپایه ماده ۸ قانون معلولان در زمینه استفاده مجانی افراد دارای معلولیت از فضاهای ورزشی ادارات دستور قطعی صادر كند.
ایشان در ادامه اضافه كرد: باید همه كمك نماییم مردم آگاهی بیشتری نسبت به مشكلات معلولان داشته و مسئولان برای رفع مشكل گام های موثری بردارند.
محمودنژاد درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان نمود: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می شود و پس از این در استخدامی های كشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، "عباس صادق زاده" مدیركل بهزیستی استان كرمان هم در جمع خبرنگاران اظهار نمود: یكی از مواردی كه درمورد افراد دارای معلولیت نیاز است توجه گردد، مشاركت همه اعضای جامعه بوده و یكی از جنبه های مسئولیت اجتماعی، شناخت وظیفه و اجرای آن است.
وی ادامه داد: یكی از اشكالات معلولان، مناسب سازی محیط و عدم امكان حضور راحت در مكان های عمومی است كه همایشی با حضور اعضای شوراهای شهر و روستای استان برگزار كرده ایم تا آگاهی در زمینه حقوق افراد دارای معلولیت صورت بگیرد و در برنامه ریزی ها حداقل مناسب سازی را رعایت نمایند.
صادق زاده با اشاره به بررسی مطالبات و مشكلات معلولان استان با حضور مشاور رئیس سازمان بهزیستی اظهار داشت: امكان دارد بخشی از مسائل در بدنه دولت یا بخشی در استان قابل حل باشد ضمن آنكه بخشی از موارد هم مربوط به بودجه است.1398/10/26
15:01:43
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: دولت , مشاور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان