سازمان جهانی بهداشت اعلام كرد

روند كاهش استعمال دخانیات در بین مردان

روند كاهش استعمال دخانیات در بین مردان

خاتون یار: گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) حاكی از روند كاهش استعمال دخانیات در بین مردان و تغییر در روند همه گیری جهانی دخانیات است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت نشان داده شده كه چگونه اقدامات دولت ها می تواند جوامع را از دخانیات محافظت كرده، جان انسان ها را حفظ كند و آنان را در مقابل لطمه های ناشی از مصرف این مواد مصون سازد.
«تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیركل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: كاهش استعمال دخانیات در بین مردان نشان دهنده نقطه عطفی در مبارزه با استعمال دخانیات است. از سال ها قبل شاهد افزایش مداوم تعداد مردان مصرف كننده دخانیات بوده ایم، اما حالا برای نخستین بار مشاهده شد كه مصرف این مواد دخانی در بین مردان روند كاهشی پیدا كرده؛ چونكه سخت گیری دولت ها به صنعت دخانیات بیشتر شده است.
در مدت نزدیك به دو دهه گذشته مجموع مصرف دخانیات در جهان كاهش پیدا كرده و از ۱.۳۹۷ میلیارد نفر در سال ۲۰۰۰ به ۱.۳۳۷ میلیارد نفر در سال ۲۰۱۸ رسیده است. همین طور این كاهش تا حدود زیادی به سبب كم شدن تعداد زنان مصرف كننده دخانیات بوده است كه در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ حدود ۱۰۰ میلیون نفر كمتر شده است. همین طور در این بازه زمانی مصرف دخانیات در مردان حدود ۴۰ میلیون نفر افزایش یافته است.
گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت نشان میدهد رشد مصرف دخانیات در بین مردان متوقف شده و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ كاهش بیشتر از یك میلیون نفری داشته باشد. همین طور در سال ۲۰۲۰ مجموع مصرف كنندگان دخانیات در مقایسه با سال ۲۰۱۸ حدود ۱۰ میلیون نفر كاهش می یابد.
به گزارش خاتون یار به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، بگفته كارشناسان كاهش جهانی مصرف كنندگان دخانیات نشان میدهد زمانی كه دولت ها اقدامات جامع و مبتنی بر شواهد را ارائه كرده و اجرایی كنند، می توانند سلامت و رفاه شهروندان و جوامع را حفظ كنند.
منبع:

1398/09/30
13:03:51
5.0 / 5
4419
تگهای خبر: دولت , زنان , سایت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان