انتقاد از محدودیت های حضور معلمان مرد در مدارس دخترانه برای تدریس المپیادی ها

انتقاد از محدودیت های حضور معلمان مرد در مدارس دخترانه برای تدریس المپیادی ها

به گزارش خاتون یار مشاور امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش نسبت به اعمال محدودیت برای حضور معلمان مرد در حوزه المپیاد و تدریس دروس مربوطه در مدارس دخترانه انتقاد نمود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، فرحناز مینایی پور در نشست معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تبریك ۱۳ آبان و روز دانش آموز اظهار داشت: یكی از اشكالات آموزش و پرورش، ممنوعیت و محدودیت حضور مردان بعنوان مدرس المپیاد در مدارس دخترانه است كه هر ساله تكرار می شود اما بنابر مصلحت سنجی برخی مسؤلان فقط كم و زیاد می شود.
وی ادامه داد: در زمان تحصیل خودم هم حضور مردان در مدارس كنترل می شد و با حضور بازرسان این معلمان را بیرون می كردند اما در دوره هایی هم دست مدارس بازتر گذاشته می شد. در حالی این محدودیتها اعمال می شود كه دختران مقطع پیش دانشگاهی سال بعدش وارد فضای دانشگاهی می شود كه اساتید آنها مردان هم هستند.
مینایی پور اضافه كرد: سال قبل حضور معلمان مرد به صورت ۱۰۰ درصدی در مدارس دخترانه ممنوع گردید. بازرسان وزارتخانه هم تاكید زیادی روی این مورد داشتند.
به قول مینایی پور، این شرایط دو خصوصیت مثبت و منفی به همراه دارد. نخست اینكه فرصت برای معلمان زن بازتر می شود كه این قضیه نمود مثبت دارد اما از جانب دیگر حتی اگر معلمان زن بتوانند به نحو احسن تدریس كنند، در بعضی دختران دانش آموز احساس تبعیض به وجود می آید، چون كه با این ممنوعیت آنها احساس می كنند فرصت های بسیار بیشتری برای پسران وجود دارد و در عین حال این دختران همواره هم نگران این مورد هستند.
به قول مینایی پور تا حدی می توان از این مشكلات پیشگیری كرد.
وی تصریح كرد: بر مبنای پیگیری های صورت گرفته پارسال و بر مبنای بخشنامه هم معلمان مرد تنها می توانستند در مدارس سمپاد و نه المپیاد حضور داشته باشند.
ایشان در ادامه از ابتكار درخواست تا این مورد در جلسه هیات دولت و با وزیر آموزش و پرورش مطرح شود تا حداقل فتیله بازرسی را پایین بكشند و تصمیم گیری در مورد این مورد را به عهده روسای مناطق بگذارند.1398/08/13
23:31:06
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: خانواده , دولت , زنان , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان