دلار در بودجه ۹۹ چند؟

دلار در بودجه ۹۹ چند؟

خاتون یار: گرچه هنوز تصمیم نهایی در مورد تعیین نرخ دلار در بودجه سال آینده ستاندن نشده، اما احیانا متفاوت از سال جاری و با تعیین یك نرخ برای تمامی كالاها همراه خواهد بود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حدود یك ماه دیگر لایحه بودجه ۱۳۹۹ به مجلس شورای اسلامی می رود و این در حالیست كه همچنان رایزنی ها در مورد ارقام كلان بودجه بین بودجه نویسان و سازمان برنامه و بودجه و همین طور دستگاه ها و وزاتخانه های مربوطه ادامه دارد.
تعیین نرخ دلار در بودجه از اهمیت ویژه ای در هر سال برخوردار است، چونكه مبنای تبدیل درآمد نفتی به ریال بوده و از طرفی دیگر با عنایت به شرایط ارزی كشور در مورد تامین ارز واردات مورد توجه است.
هنوز تصمیم نهایی در مورد وضعیت ارز در بودجه سال آینده گرفته نشده، اما اطلاعات دریافتی از این حكایت دارد كه بحث هایی در مورد تعیین یك نرخ برای تمامی واردات مطرح است بطوریكه احیانا نرخ ارز سامانه نیما بعنوان مبنای تبدیل دلار به ریال و واردات كالا قرار گیرد و در این بین این مساله مطرح است كه تمامی كالاها با نرخ نیمایی تامین ارز شده و برای كالاهای اساسی و دارو یارانه ای اختصاص یابد.
البته این بحث ها نیز نهایی نیست و هرگونه تغییری احتمال دارد ایجاد شود.
برای امسال دولت نرخ میانگین موزون ۵۴۰۰ تومان را برای دلار در بودجه تعیین كرد؛ بطوریكه كالاهای اساسی و دارو نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت می كردند و سایر كالاها با نرخ بازار نیما تامین ارز شدند. اما در همین رابطه نیز بحث ها و چالش هایی وجود داشت كه احیانا باعث شده برای سال آینده یك نرخ مدنظر قرار گیرد.
هم اكنون نرخ ارز در سامانه نیما حدود ۱۱ هزار تومان است كه فاصله آن با نرخ ۴۲۰۰ تومانی سبب ایجاد رانت و مسائل خاص خود شده بود.
منبع:

1398/08/08
15:09:53
5.0 / 5
4134
تگهای خبر: دارو , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان