خبرهایی جدید از نحوه پرداخت بدهی تامین اجتماعی به مراكز درمانی

خبرهایی جدید از نحوه پرداخت بدهی تامین اجتماعی به مراكز درمانی

به گزارش خاتون یار معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی درباب بدهی سازمان تامین اجتماعی به مراكز درمانی دانشگاه علوم پزشكی اظهار داشت: آنچه وزارت اقتصاد از میزان این بدهی ها تایید كرده در سال 96 حدود 80 هزار میلیارد بوده كه حسابرسی شده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، احمد میدری در حاشیه مراسم بررسی مسائل و مشكلات موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد به مناسبت روز جهانی مبارزه با فقر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه جلسه ای كه امروز انجام شد درباب مشكلات موسسات خیریه است، اظهار داشت: ما در این نشست دو هدف را دنبال می كردیم كه یكی از آنها شناسایی مشكلات درباب ثبت موسسات خیریه بود.
وی با اشاره به اینكه در ایران دو وزارت خانه یعنی وزارت كشور و وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی مسئول ثبت موسسات خیریه هستند، اظهار نمود: این موسسات می توانند به دو وزارت خانه مذكور بازگشت كنند، اما مشكل اصلی این است كه بعد از آن كه افراد به این دو وزارت خانه بازگشت می كنند باید باردیگر به اداره ثبت شركتها بروند یعنی اگر شما كار انتفاعی داشته باشید و حتی دنبال سود شخصی باشید به اداره ثبت شركتها بازگشت میكنید و اگر بخواهید كار عام المنفعه هم انجام دهید باز هم شما را به اداره ثبت شركت ها ارجاع می دهند. این یكی از اشكالات جدی است كه چرا این موسسات باید به دو درگاه دولتی بازگشت كنند؟.
وی ادامه داد: ما باید بتوانیم ابتدا بین این دو وزارت خانه و سپس اداره ثبت شركت ها برقرار نماییم. اداره ثبت شركت ها در واقع برای ادارات خصوصی به وجود آمده اما از لحاظ قانونی این موسسات به اداره ثبت شركت ها بازگشت می كنند. آنها هم قانونی دارند كه موسسات باید از ما حتی اگر خیریه باشند مجوز بگیرند. بهتر است بین وزارت كشور و سازمان بهزیستی یكپارچگی به وجود بیاید، اما غیر از این مشكل چرا این افراد باید به اداره ثبت شركت ها بروند؟ اما قوانین موجود ما فعلا به این شكل است.
میدری افزود: مشكلات موسسات خیریه با این روند مضاعف است چونكه اول باید از فیلتر وزارت خانه ها بگذرند و بعد به اداره ثبت شركت ها بروند. آنها هم فرمتی برای موسسات خیریه ندارند بلكه همان فرمتی كه برای ثبت یك شركت انتفاعی وجود دارد، برای خیریه ها وجود دارد. این مشكل باید بین قوه قضاییه، اداره ثبت شركت ها و قوه مجریه حل شود. بخش دیگر گلایه های خیریه ها هم به این برمی گردد كه آنها می گویند ما افراد داوطلب را به كار می گیریم تا به ما كمك كنند و گاها اداره كار می گوید كه آنها حقوق بگیر شما بوده اند و باید قوانین كار برای آنها جاری شود درحالی كه موسسات خیریه مدعی هستند كه كار این افراد كار داوطلبانه بوده است. خیریه ها می گویند كه سازمان تامین اجتماعی از ما حق بیمه می خواهد و بابت این مساله برایشان مشكلاتی به وجود آمده است.
وی درباب طلب مراكز درمانی دانشگاه علوم پزشكی نیز اظهار داشت: از آنجاییكه بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی طی سالهای مختلف پرداخت نشده قدرت پرداخت نیز كاهش یافته است. چیزی كه وزارت اقتصاد از میزان این بدهی ها تایید كرده در سال ۹۶ حدود ۸۰ هزار میلیارد بوده كه حسابرسی شده است اما چیزی كه آقای سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده این است كه ما از این به بعد بدهی های موسسات را پرداخت می نماییم و ماقبل از این را با طلب خود از دولت تهاتر می نماییم. آنچه شنیده ام این است كه مقرر است ۶۰ درصد را به محض تسلیم مدارك پرداخت كنند.1398/07/29
23:17:16
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: پزشك , درمان , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان