با اجرای طرح توزیع یك وعده غذای گرم در روستامهدها صورت گرفت

كاهش ۵۰ درصدی فقر تغذیه ای كودكان مناطق محروم، حمایت ویژه از دهك های اقتصادی پایین تر

كاهش ۵۰ درصدی فقر تغذیه ای كودكان مناطق محروم، حمایت ویژه از دهك های اقتصادی پایین تر

به گزارش خاتون یار مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور با اشاره به اینكه تا الان برای طرح توزیع یك وعده غذای گرم در روستا مهدها فقط به بودجه دولتی اكتفا شده است، اظهار داشت: با استفاده از همكاری صاحبان صنایع و شركت ها برای ادای مسئولیت اجتماعیشان می توان این طرح را گسترش داد.


سعید بابایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه یكی از موفقیت آمیزترین طرح هایی كه در حوزه كودكان در حال انجام می باشد، طرح توزیع یك وعده غذای گرم درروستا مهدها و مناطق حاشیه ای است، اضافه كرد: علت موفقیت این طرح این است كه جامعه مخاطب را درست انتخاب نموده و در روستا مهدها و مناطق حاشیه شهر كه افراد با دهك های اقتصادی پایین تری هستند، در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به اینكه این طرح تأثیر مستقیمی بر روی روند رشد كودكان دارد اظهار نمود: برمبنای آخرین آمار استخراج شده كه توسط پایش های وزارت بهداشت به دست آمده است، ۵۰ درصد از مشكلات كودكان كه به دنبال فقر غذایی ایجاد می شد، كاهش یافته است.

مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور با اشاره به محدودیت و مشكلات این طرح نیز توضیح داد: بزرگترین مشكلی كه همه طرح های ما با آن روبرو هستند، بودجه است. با عنایت به تورمی هم كه وجود دارد و افزایش قیمتی كه در اقلام غذایی اتفاق افتاده است نیازمند این هستیم كه اگر می خواهیم روزها و كودكان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم، اعتبارات بیشتری دریافت نماییم.

بابایی افزود: از طرف دیگر بعضی از شركت ها خصوصاً شركت هایی كه در حوزه غذایی فعال می باشند می توانند از لحاظ ادای مسئولیت اجتماعی در این طرح كمك كنند. برگزاری جلساتی با این افراد و گروه ها جزو برنامه های سازمان بهزیستی است اما تا الان فقط به بودجه دولتی اكتفا شده است.
بگفته وی برخی روستاها خصوصاً در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان، كهگیلویه و بویراحمد، كرمان، ایلام و خوزستان كه دهك های اقتصادی پایین تری دارند حمایت ویژه دریافت می كنند و درصد بالاتری از كودكان را تحت پوشش قرار گرفته اند.
منبع:

1398/07/21
23:27:50
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان