دست زنان سرپرست خانوار ابهری بر زانوان خود

دست زنان سرپرست خانوار ابهری بر زانوان خود

به گزارش خاتون یار رئیس اداره بهزیستی شهرستان ابهر اظهار داشت: برداشت انگور در پنجمین سال متوالی توسط گروه همیار شركت تعاونی شهد ابهررود متعلق به زنان سرپرست خانوار شروع شد.


شهرام رجبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بهزیستی شهرستان ابهر دارای سه گروه همیار زنان سرپرست خانوار است كه در زمینه نقل پزی، تولید عرق بیدمشك، برداشت انگور، بسته بندی سبزی جات، حبوبات و... فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به این كه 214 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی این شهرستان قرار دارند، اضافه كرد: در امتداد اهداف سازمان همچون كارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار، دفتر زنان و سرپرست خانوار شهرستان سه شركت تعاونی جهت اشتغال زنان سرپرست خانوار در چارچوب گروه های همیار به ثبت رسانده و 21 نفر در چارچوب گروه های همیار فعالیت می كند.
این مسئول با تاكید به این كه امیدواریم ضمن تامین معیشت گروه های هدف و كمك به خانواده ها، زمینه آشنایی آنها با فعالیت های اجتماعی و نحوه پس انداز فراهم گردد، اشاره كرد: گروه همیار شهد شفا بخش ابهررود دارای باغ انگور و باغ گیاه بیدمشك است و فعالیت فصلی دارد كه هر ساله در فصل بهار گیاه بیدمشك برداشت و عرق گیری می شود و باغ انگور نیز كه در پاییز محصولش برداشت می شود.
این مسئول با بیان این كه درآمد حاصله از فروش محصولات برداشت شده عاید زنان سرپرست خانواده خواهد شد، اشاره كرد: محصولات شركت مذكور به صورت فرآوری شده مانند انگور، كشمش و شیره انگور روانه بازار می شوند.
رجبی افزود: امسال به منظور پر رونق كردن محصولات باغ و در امتداد درآمد مكفی زنان عضو گروه، بهزیستی ابهر مبادرت به خرید و كشت 200 اصله نهال بادام و سنجد در باغ انگور كرده كه امیدواریم در سال های آینده با به بار نشستن محصولات، اعضا در آمد بیشتری كسب كنند.
این مسئول، بهزیستی را بعنوان نهاد حمایت كننده در امتداد توانمندسازی و خودكفایی زنان سرپرست خانوار عنوان نمود و اضافه كرد: اولویت بهزیستی در بحث زنان سرپرست خانواده ایجاد اشتغال و توانمندسازی این قشر از جامعه بوده تا با حمایت های صورت گرفته بتوانند به خودكفایی رسیده و هزینه های زندگی خود را تامین كنند.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دو شركت دیگر نیز در ابهر با عنوان گروه همیار تولیدی پوشاك ترمه و گروه همیار كوثر ابهررود در زمینه بسته بندی سبزی جات، حبوبات و غیره فعالیت می نمایند.
منبع:

1398/07/15
11:25:05
5.0 / 5
3987
تگهای خبر: تولید , خانواده , زنان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان