رئیس كمیته امداد خبر داد

عرضه ۵هزار خدمت حقوقی به خانواده های تحت حمایت كمیته امداد در سه ماهه اول امسال

عرضه ۵هزار خدمت حقوقی به خانواده های تحت حمایت كمیته امداد در سه ماهه اول امسال

به گزارش خاتون یار رئیس كمیته امداد از عرضه پنج هزار خدمت حقوقی به خانواده های تحت حمایت در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: با همكاری كانون وكلا، ۳۳۷ میز خدمت برای معاضدت حقوقی به مددجویان كمیته امداد در سطح كشور تشكیل شده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت خبری كمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه با كانون وكلای دادگستری مركز برای عرضه خدمات مجانی حقوقی به خانواده های تحت حمایت كمیته امداد، اضافه كرد: در كنار عرضه خدمات مختلف معیشتی، مكلفیم خدمات مورد نیاز حقوقی و قضایی این افراد را هم پوشش دهیم.
وی با اشاره به عملكرد خوب كانون وكلای مركز در مدت ۲ سال همكاری با كمیته امداد، اضافه كرد: سال قبل ۳۲۷ میز خدمت در دفاتر استانی و شهرستانی كمیته امداد افتتاح شد و مددجویان كمیته امداد از این طریق ۹۰ هزار خدمت حقوقی دریافت نمودند.
رئیس كمیته امداد با اشاره به اینكه در این مدت ۱۰ هزار پرونده قضایی مددجویان حل و فصل شد، تصریح كرد: با رفع مشكلات حقوقی مددجویان، برخی از آنان از نظر مالی بی نیاز و مستقل شده و از پوشش كمیته امداد خارج شدند كه این افتخاری برای كمیته امداد و كانون وكلا است.
بختیاری از افزایش خدمات حقوقی برای مددجویان در سال ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: امسال ۳۳۷ میز خدمت در سراسر كشور مشغول عرضه خدمات حقوقی به مددجویان است و در سه ماهه ابتدایی سال بیشتر از پنج هزار خدمت حقوقی به خانواده های تحت حمایت عرضه شده است.
وی با اشاره به اینكه سال قبل ۹۰۶ وكیل معاضدت حقوقی مددجویان را برعهده داشتند، اضافه كرد: تعداد وكلای همكار با كمیته امداد برای عرضه خدمات حقوقی به مددجویان امسال به ۹۵۱ وكیل افزایش یافته است.
رئیس كمیته امداد از اقدامات نیكوكارانه وكلا در پشتیبانی از جامعه هدف كمیته امداد قدردانی نمود و اظهار داشت: علاوه بر معاضدت قضایی، بیشتر از هزار نفر از وكلا در طرح اكرام ایتام مشاركت دارند.
عیسی امینی - رئیس كانون وكلای دادگستری مركز هم در این مراسم با اشاره به اینكه عرضه خدمات مجانی حقوقی به مردم در اصل ۳۵ قانون اساسی مورد تاكید قرار گرفته است، اظهار داشت: در كنار اجبار قانون، تكلیف انسانی وكلا ایجاب می كند كه به جامعه هدف كمیته امداد توجه بیشتری داشته و خدمات معاضدت حقوقی مجانی عرضه كنند.
وی كمك به مردم نیازمند برای احقاق حقوق در محاكم قضایی را بزرگ ترین وظیفه كانون وكلا دانست و اضافه كرد: كوشش برای استقرار عدالت، تكلیف عمومی برای همه بخصوص برای كانون وكلا است.
امینی با اشاره به پیشنهاد رئیس كمیته امداد جهت راه اندازی مركز نیكوكاری در كانون وكلا تصریح كرد: اطمینان دارم این طرح مورد استقبال كانون وكلای مركز و كانون های استانی قرار خواهد گرفت و بزودی شاهد افتتاح مركز نیكوكاری وكلا خواهیم بود.
برپایه این گزارش، با عنایت به اتمام دوره دو ساله تفاهم نامه اولیه بین كمیته امداد و كانون وكلای دادگستری كه در دی ماه سال ۹۵ به امضا رسیده بود، تفاهم نامه جدید به مدت سه سال میان روسای این دو نهاد به امضا رسید.1398/07/08
14:06:55
5.0 / 5
3997
تگهای خبر: خانواده , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان