ضمن اعلام برگزاری جشنواره ملی كسب و كارهای بازنشستگان ساتا تشریح شد

افزایش ۵۲۸ هزار تومانی حداقل حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

افزایش ۵۲۸ هزار تومانی حداقل حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح

به گزارش خاتون یار مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از برگزاری اولین جشنواره ملی كسب و كارهای بازنشستگان نیروهای مسلح در ایام ۴ و ۵ شهریور اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر ابراهیم محمودزاده در نشستی خبری به تشریح جزئیات برگزاری اولین جشنواره ملی كسب و كارهای بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده (كوكباز) و نمایشگاه توانمندی های بازایستادگی پرداخت و اظهار نمود: هرسال بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان بابت حقوق به حساب بازنشستگان واریز می كنیم؛ ولی بازنشسته ها با عنایت به افزایش هزینه ها و تورم با مشكلاتی روبرو بودند و به دنبال راهكارهایی بودیم كه چگونه می توانیم به نیازهای آنها پاسخ دهیم.
وی اضافه كرد: امسال به صورت متوسط ۲۳ تا ۲۴ درصد به حقوق بازنشسته ها اضافه گردید و حقوق ها بین ۷۵۰ هزار تا ۱.۵ میلیون تومان افزایش یافت. با این وجود برای جبران تورم با خبرگان مجموعه رایزنی كردیم تا راهی بیابیم كه چگونه ارزش افزوده بیشتری را به بازنشسته منتقل نماییم.
محمودزاده درباره حداقل و حداكثر حقوق اظهار داشت: حداقل حقوق دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. امسال به حداقل حقوق ها در دولت ۴۴۰ هزار تومان اضافه گردید اما برای ما ۵۲۸ هزار تومان بود.
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اشاره به اینكه به این نتیجه رسیدیم كه خدمات تخصصی تولیدی را ارزان تر برای بازنشستگان عرضه نماییم اظهار داشت: همانطور كه در فروشگاه های اتكا ۳۰ درصد تخفیف ویژه به بازنشسته ها می دهیم، در این عرصه هم سعی كردیم خدماتی را ارزان تر عرضه نماییم كه رقم آن قابل توجه است.
وی ادامه داد: تسریع و سهولت در عرضه خدمت هم مدنظر ماست. "كوكباز"، در بستر اینترنتی و در چارچوب اپلیكیشن های تخصصی به بازنشستگان خدماتی عرضه می دهد. اعتماد بازنشسته به سیستم كوكباز كه ۲۴ ساعته آنلاین در خدمت است هم برای ما مهم بود.
محمودزاده افزود: این جشنواره ۴ و ۵ شهریور با حضور برخی از كارآفرینان و افرادی كه كار و ایده خلاقانه دارند و در حوزه سرویس دهی توانمندی دارند در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می گردند. ما این امكانات را برای كوكباز فراهم و پشتیبانی مالی می نماییم.
وی با اشاره به اینكه در فراخوان اولیه ۲۱۲ اثر و ایده برای كسب و كار و خدمات جدید به دست ما رسید كه ۲۰۰ نفر آنها بازنشسته هستند عنوان كرد: بازار تشنه همكاری و ایجاد كسب و كارهای بزرگ است. ۵ میلیون شاغل و بازنشسته ما مخاطب این حوزه اند و هشت تا ده میلیون افراد تحت پوشش بیمه های دیگر را داریم كه مایل اند وارد این طرح شوند و این عملیات مرحله به مرحله انجام می شود. در مقرر است یك كار تجاری خوب در بستری خوب در چارچوب یك كار اینترنتی عرضه شود.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اشاره به اینكه كوكباز یك پلت فرم است و اپلیكیشن های تجارتی جدید می توانند روی این پلت فرم سوار شوند اظهار داشت: پلت فرم در جشنواره معرفی می شود و مقرر است آنها كه ایده سازی می كنند در جشنواره گفتگو و رایزنی داشته باشند. امروز گام اول را برای حضور كارآفرینان برمی داریم و پس از مدت كوتاهی امكان عرضه سرویس فراهم می شود. قول می دهیم امسال این اپلیكیشن راه اندازی شود و خدمات حداقل ۲۰ درصد ارزانتر به بازنشسته ها عرضه شود.
وی با اشاره به اینكه به جز تخصصی كردن مشاغل و قابل صرفه و صلاح كردن خدمت، آورده دیگری كه این طرح دارد توجه به اشتغال در خانواده بازنشستگان است اظهار داشت: فكر كردیم و تصمیم گرفتیم كه كمیته عالی اشتغال برای فرزندان بازنشستگان ایجاد نماییم كه فعالیت هایی را انجام می دهد. بزودی دهكده سلامت ما در مجموعه پاسداران افتتاح می شود.
منبع:

1398/05/19
18:28:32
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: تولید , خانواده , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان