مدیركل دفتر توسعه اجتماعی ورزش و جوانان خبر داد

برگزاری كمپین مشاوره مجانی ازدواج در سراسر كشور

برگزاری كمپین مشاوره مجانی ازدواج در سراسر كشور

به گزارش خاتون یار مدیركل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری كمپین مشاوره مجانی ازدواج به زوج های جوان همزمان با هفته ازدواج اظهار داشت: زوج های متقاضی می توانند در این هفته از خدمات مشاوره ای تخصصی بهره مند شوند.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، اعظم كریمی ضمن تشریح برنامه های هفته ازدواج با اشاره به اینكه تمام برنامه های این هفته توسط سمن های جوانان برگزار می شود، اظهار داشت: خوشبختانه پس از چندین سال ستاد ملی ازدواج با توجه ویژه وزیر ورزش و جوانان تشكیل شد همینطور اتاق های فكری با حضور كارشناسان، روانشناسان و متخصصان این حوزه تشكیل شده است تا به تحلیل مبحث ازدواج و تصمیمات، شیوه نامه ها و برنامه های این حوزه پرداخته شود.

وی با تاكید بر اینكه امسال از برگزاری برنامه های نمادین به سمت اجرای برنامه های موثر و اجرایی حركت كرده ایم، اظهاركرد: سازمان های مردم نهاد این حوزه پس از عرضه طرح هایشان و تصویب در كارگروه استانی برنامه هایشان را برگزار می كنند و در حقیقت شعار «جوانان برای جوانان» امسال عملیاتی شده است.

مدیركل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به عرضه آمارهای مختلف در حوزه ازدواج و طلاق هم اظهار داشت: منبع عرضه این آمارها وزارت ورزش و جوانان نیست و نهادهای تخصصی مثل مركز آمار و... این اطلاعات را منتشر می كنند همینطور در مورد پرداخت وام ازدواج هم این بخش به صورت كامل به عهده بانك مركزی است بطوری كه متقاضیان پس از رفتن به سامانه و دریافت كد مربوطه با احراز شرایط دریافت وام این تسهیلات را از بانك مركزی دریافت می كنند. با این وجود در همكاری بانك مركزی با معاونت جوانان آمارهای مربوط به پرداخت تسهیلات، ازدواج جوانان در اختیار این معاونت قرار می گیرد.

كریمی با اشاره به فعالیت مراكز تخصصی و مشاوره ازدواج و خانواده هم اظهار نمود: این دفاتر برای نخستین بار توسط سازمان ملی جوانان شكل گرفت و پس از ایجاد سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به رونق رسید. خوشبختانه سال قبل با همكاری صورت گرفته با سازمان نظام مشاوره و روانشناختی مبحث مجوز مراكز مشاوره حل شد و شاهد رشد مراكز تخصصی مشاوره، ازدواج و خانواده بودیم. هم اكنون هم به شكل متناوب مصاحبه های علمی و تخصصی زیر نظر اساتید سازمان نظام مشاوره و روانشناسی انجام می شود و بدین سان روز به روز تعداد این مراكز در كشور افزایش می یابد.

به گفته وی با نگاه ویژه دولت در سیستان و بلوچستان تعداد این مراكز از یك مركز به چهار مركز افزایش یافته است همینطور در استان چهارمحال و بختیاری هم برای نخستین بار مركز مشاوره ازدواج و خانواده آغاز به كار كرد.

مدیركل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان در ادامه از برگزاری نخستین جشنواره آئین های ازدواج اقوام همزمان با هفته ازدواج اطلاع داد و اظهار داشت: این برنامه از ۱۳ تا ۱۵ مرداد ماه به میزبانی استان گلستان برگزار می شود. در حاشیه این جشنواره هم برنامه های مختلفی مثل كارگاه های آموزشی قبل از ازدواج، مشاوره های روانشناسی برای زوجین و برنامه های فرهنگی اجرا می شود.

كریمی در ادامه به برگزاری هفته فیلم ازدواج برای نخستین بار در كشور اشاره و اظهاركرد: این برنامه با مشاركت اداره كل ورزش و جوانان استان تهران و باغ كتاب برگزار و پنج فیلم اثرگذار در حوزه ازدواج، اكران و توسط روانشناسان و صاحبنظران این حوزه نقد و بررسی می شود.

وی در ادامه به انتشار ویژه نامه «مونس» همزمان با هفته ازدواج اشاره نمود و اظهار داشت: این نشریه برای نخستین بار به جای عرضه صرف عملكرد این حوزه با نگاه اجتماعی به مقوله ازدواج پرداخته و با بهره گیری از قلم صاحبنظران حوزه ازدواج آماده شده است.

مدیركل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان همینطور به برگزاری نمایشگاه هفته ازدواج با رویكرد عرضه محصولات ایرانی و با كیفیت برای تهیه جهیزیه زوج های جوان اشاره و اظهاركرد: تهیه برنامه های رادیویی و تلویزیونی با حضور صاحبنظران این حوزه از دیگر برنامه های ما در این هفته است.

كریمی همینطور از طریق اندازی كمپین مشاوره مجانی همزمان با هفته ازدواج در سراسر كشور اطلاع داد و اظهار داشت: زوج های متقاضی می توانند در این كمپین از خدمات مشاوره ای تخصصی و حرفه ای بهره مند شوند.
1398/05/07
21:17:08
5.0 / 5
4115
تگهای خبر: آموزشی , خانواده , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان