بسته اخبار اجتماعی خاتون یار در روز سه شنبه

لغو طرح ترافیك تهران پنجشنبه این هفته، چگونگی اندازه گیری آلاینده ازن

لغو طرح ترافیك تهران پنجشنبه این هفته، چگونگی اندازه گیری آلاینده ازن

خاتون یار لغو طرح ترافیك تهران پنجشنبه این هفته، چگونگی اندازه گیری آلاینده ازن


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
طرح ترافیك تهران «پنجشنبه» این هفته اجرا نمی شود
سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی تهران بزرگ اعلام نمود كه پنج شنبه این هفته به علت برگزاری كنكور سراسری، طرح ترافیك اجرا نمی گردد.
وی دراین باره اظهار داشت: با عنایت به برگزاری كنكور سراسری در روز پنج شنبه (سیزدهم تیرماه) و برای رفاه شهروندان تهرانی و افرادی كه در این امتحان شركت می كنند با هماهنگی به عمل آمده با سازمان حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران، طرح ترافیك در این روز اجرا نخواهد شد.
وزارت بهداشت اعلام كرد
بیماری های شغلیِ كارگران معدن
كار در معدن همواره یكی از مشاغل سخت در تمام جهان شناخته می شود. كار سنگین، ایجاد صدمه های شغلی، حقوق و مزایای ناكافی و... همچون مهم ترین مشكلاتی است كه كارگران معدن با آن دست و پنجه نرم می كنند و در این بین هم نمی توان از بروز بیماری هایی كه به واسطه این شغل بروز می كنند، غافل بود.
فاطمه صادقی، رئیس گروه عوامل شیمیایی و سموم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت خطرات و شرایط نامناسب كاری كه معدن كاران با آن مواجهند را به پنج گروه خطرات فیزیكی، شیمیایی، بیولوژیكی، ارگونومی و روانشناختی طبقه بندی كرد و اضافه كرد: صدمه های فیزیكی دامنه وسیعی از مشكلات جزئی تا مرگ را به دنبال دارند. علت های معمولی صدمه های كشنده شامل ریزش صخره، حریق، انفجار، تصادفات، سقوط از ارتفاع و… است و علل غیر معمول شناخته شده صدمات كشنده هم شامل جاری شدن سیل ناشی از كارهای زیرزمینی، هوای دم كرده و محبوس شدگی ناشی از مسدود شدن غارها است.
خدمات كمكیِ همراه بیماران در بیمارستان ها در غیاب نیروهای "كمك پرستاری"
احمد نجاتیان، مدیركل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی پرستاری ضمن اشاره به كمبود نیروی پرستاری در كشور، در عین حال درباره نیروهای كمك پرستاری اظهار داشت: طبق برآورد صورت گرفته به ازای هر چهار پرستار، به یك نیروی كمك پرستار نیاز است، اما میزان نیروهای فعلی، نیاز بیمارستان ها را برآورده نمی كند.
وی اضافه كرد: البته عرضه خدمات اولیه به بیمار باید در بیمارستان ها توسط كمك پرستار صورت گیرد، اما متأسفانه به دلیل كمبود نیرو در این بخش، این خدمات توسط همراه بیمار انجام می شود. به صورت اصولی خدمات كمكی به بیمار نظیر كمك به غذا خوردن و دستشویی رفتن و…باید توسط كمك پرستار و از جانب بیمارستان تأمین باشد و دیگر نیازی به انجام این اقدامات از جانب همراه بیمار نباشد.
در گفتگو با ایسنا اعلام شد
چگونگی اندازه گیری آلاینده «ازن» / بازبینی دستورالعمل اعلام شاخص آلودگی هوای تهران
محسن روشنی، مدیر واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن توضیح اینكه آلاینده ازن در تهران چگونه اندازه گیری و اعلام می شود، اظهار داشت: مقرر است كه در دستورالعمل اعلام آلودگی هوا در تهران تغییراتی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه اندازه گیری آلاینده ازن نسبت به سایر آلاینده ها سخت تر است، اظهار داشت: نگهداری و دقیق تر شدن ایستگاه های سنجش كیفیت هوا سبب شده كه طی چند سال گذشته ازن بعنوان یك آلاینده در فصل گرم سال معرفی شود. از جانب دیگر كاهش ذرات معلق در هوا سبب تولید بیشتر ازن می شود چون كه نور خورشید مستقیم جذب زمین می شود و در نتیجه ازن افزایش می یابد.
كاهش ۳۵ درصدی ترافیك با اجرای طرح ترافیكی جدید پایتخت
محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از كاهش ۳۵ درصدی ترافیك در محدوده طرح زوج و فرد سابق اطلاع داد.
وی با بیان این كه مجموع خودروهایی كه وارد محدوده طرح زوج و فرد سابق می شدند با اجرای طرح ترافیكی جدید حدود ۱۶ درصد كاهش یافته است اظهار داشت: هر چند كه برای نتیجه گیری هنوز زمان داریم اما در مورد گازهای خروجی از اگزوز خودرو ها معیار مونواكسید كربن در هفته گذشته مورد پایش قرار گرفت و مشخص شد به دنبال اجرای طرح ترافیك جدید شاخص منواكسید كربن ۱۶ درصد كاهش یافته است.
آرزوهای سركوب شده خویش را روی كودكتان پیاده نكنید
گوهریسنا انزانی متخصص روانشناسی كودك و نوجوان با اشاره به اینكه برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت كودكان یكی از مسائل مهمی است كه اغلب والدین به آن بی توجهی یا كم توجهی می كنند، اظهار داشت: از دیدگاه روانشناسی كودك لازم است كودكان در روزهای تابستان در یك یا دو كلاس تابستانی حضور یابند و والدین نباید آرزوهای سركوب شده خویش را روی كودكانشان پیاده كنند.
وی با اشاره به اینكه خیلی از والدین برپایه علایق و سلیقه های شخصی خود كودكانشان را در كلاس های تابستانی ثبت نام می كنند، اظهار داشت: والدین باید در ابتدا آرزوهای سركوب شده خویش را شناسایی كنند تا مبادا آنها را روی كودكانشان فرافكنی كنند. آنها باید از مقایسه كردن فرزندان خود با سایر كودكان اجتناب كنند، چونكه هر كودكی دارای مهارت و تیپ شخصیتی خاصی است و نمی توان كودكان را به خاطر بی مهارتی یا بی علاقگی به حوزه ای، سرزنش یا تنبیه كرد.
موافقت دولت برای تامین كاغذ كتب درسی با ارز دولتی
حجت الاسلام علی ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از اتمام بررسی های كارشناسانه به منظور بازآرایی تشكیلاتی این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: حوزه یازده گانه یادگیری تا كنون مستقر نشده بود و شاهد شكاف میان حوزه نظری و فنی و حرفه ای بودیم.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همینطور با اشاره به اینكه كتب درسی تا سال ۱۴۰۰ تغییری نخواهد كرد به این معنا كه تغییر ملموسی در كتب درسی نداریم اظهار داشت: البته تعدادی كتاب نونگاشت به مجموعه كتب درسی افزوده می شود. علاوه بر این اشكالات جزئی كه وجود دارد رفع می شوند ولی در مجموع تغییر كلی در كتب درسی نداریم كه مشمول سال تحصیلی پیش رو هم خواهد بود.
سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد
كاهش ۲۴ درصدی ورود به طرح ترافیك تهران در خرداد/ برگزاری انتخابات شورایاری ها در 4 مرداد
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان كاهش ۳۵ درصدی ترافیك تهران با طرح جدید اظهار داشت: آمار ورود به محدوده طرح در خرداد ماه ۲۴ درصد كاهش پیدا كرده است.
وی در مورد اجرای طرح حیات شبانه در تهران هم اظهار داشت: با عنایت به اعتراض فرمانداری در مورد زیست شبانه كه به شورای شهر تهران ارسال شده در هیأت حل اختلاف این مورد مورد بررسی قرار گرفت و به اتفاق آرا مقرر شده اتخاذ تصمیم در این خصوص به بررسی های بیشتر موكول گردد و به جهت اینكه برخی ابهامات برطرف شود از فرماندار و ریاست شورا برای جلسه آتی هیأت مركزی حل اختلاف دعوت می شود تا مبحث به صورت دقیق بررسی شود.
پلمب ۲ مدرسه دولتی تهران/ اطمینان خاطر آموزش و پرورش به والدین؛ صبورباشید
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از پلمب دو مدرسه دولتی تهران توسط بنیاد شهید اطلاع داد.
مسعود ثقفی پیرو خبری كه روز گذشته در خصوص احتمال پلمب ۱۱ مدرسه قلع و قمعی دارای مالك حقوقی در تهران (بنیاد شهید) و سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز به دنبال این اقدام اعلام نموده بود، توضیحات جدیدی عرضه و اظهار نمود: متاسفانه روز گذشته دو مدرسه ابتدایی دخترانه "زیوری" در منطقه ۲ و مدرسه پسرانه "شهدای هسته ای" در منطقه ۳ پلمب شدند.
زنان، 20 درصد ثبت نام كنندگان انتخابات شورایاری ها/ استقبال از حضور احزاب
عضو شورای شهر تهران بااشاره به ثبت نام 5700 نفر در این دوره انتخابات شورایاری ها اظهار داشت: حدود ۲۰ درصد ثبت نام كنندگان از بانوان هستند.
آرش حسینی میلانی در مورد تمدید پنج روزه زمان ثبت نام انتخابات شورایاری ها هم اظهار داشت: برپایه درخواست ۱۲ نفر از اعضای شورای شهر تهران و با عنایت به درخواست گروه های مختلف اجتماعی مقرر شد كه پنج روز زمان ثبت نام كاندیداها افزایش پیدا كند. البته بخاطر موضوعات دیگری همچون تأخیر در شروع تبلیغات برای این انتخابات و با هدف افزایش مشاركت مردمی با تمدید پنج روزه زمان ثبت نام موافقت شد. هرچند این تمدید فشار مضاعفی را به هیأت های اجرایی خواهد آورد اما اساسا كیفیت بررسی صلاحیت ها در این راه كاهش پیدا نمی كن
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
جزئیات تبعات و مجازات غیبت از سربازی
بارش ۱.۵ متری تگرگ تابستانی در مكزیك + عكس
دعوت "حناچی" از "وزیر ارتباطات" برای دوچرخه سواری
طرح ترافیك تهران «پنجشنبه» این هفته اجرا نمی شود
سقوط مسافر قاچاقی از هواپیمایی بر فراز لندن1398/04/12
18:19:03
5.0 / 5
4154
تگهای خبر: آموزشی , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان