بسته اخبار اجتماعی خاتون یار در روز سه شنبه

تكذیب واردات داروی تقلبی سالك، مسیرهای جایگزین در طرح جمع آوری پل گیشا

تكذیب واردات داروی تقلبی سالك، مسیرهای جایگزین در طرح جمع آوری پل گیشا

خاتون یار تكذیب واردات داروی تقلبی سالك، مسیرهای جایگزین در طرح جمع آوری پل گیشا


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
رئیس پلیس فتای ناجا خبر داد
بررسی ۱۲۰۰ سایت و شبكه در سوژه اسلحه/ تشكیل ۱۰ پرونده در مورد فروش سوالات كنكور ۹۸
سردار وحید مجید، رئیس پلیس فتای ناجا از رصد ۱۲۰۰ سایت، تارنما و شبكه اجتماعی دارای محتوای مربوط به اسلحه و تیراندازی و دستگیری ۳۸ نفر در این زمینه آگاهی داد.
رئیس پلیس فتای ناجا در بخش دیگری از سخنان خود از تشكیل ۱۰ پرونده در مورد خرید و فروش سوالات كنكور ۹۸ خبرداد و اظهار داشت: این پرونده ها در حال بررسی است و رسیدگی به آن ادامه دارد.
۱۰۰ میلیون هكتار از اراضی كشور در معرض بیابانی شدن
خسرو شهبازی، معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: ایران در هر دهه ۶۵ میلیمتر به سمت بیابانی شدن پیش رفته است و حدود ۱۰۰ میلیون هكتار از اراضی كشور در معرض بیابانی شدن قرار دارند.
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینكه بیشتر از ۲۰ میلیون هكتار از اراضی كشور در ۲۲ استان تحت فرسایش بادی قرار دارند، اظهار داشت: از این مقدار ۷.۷ میلیون هكتار جزو كانون های بحرانی فرسایش بادی هستند. این مناطق در استان های سیستان و بلوچستان، سمنان، كرمان، اصفهان، مركزی، ایلام، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و… قرار دارند.
دبیركل اسبق ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان كرد
ورود روزانه ۱۵۰ جوان به چرخه اعتیاد/ كشف ۷۵ درصد تریاك در جهان توسط ایران
دكتر علی هاشمی، دبیركل اسبق ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینكه طی چهار دهه هفت میلیون میلیون دستگیری با احتساب رقم افرادی كه برای بار چندم دستگیر می شوند، در مورد جرائم مرتبط مستقیم با مواد مخدر در كشور وجود دارد، اظهار داشت: تعداد معتادان در كشور ثابت و ایستا نیست و روزانه حداقل ۱۵۰ جوان جدید وارد چرخه اعتیاد می شوند.
هاشمی با اشاره به اینكه حدود ۳۷ هزار باند قاچاق در ۳۷ سال قبل كشف شده است، اشاره كرد: ۷۰ درصد این باندها مسلحانه بودند همین طور بیشتر از ۴۰۰۰ شهید و بیشتر از ۱۳ تا ۱۴ هزار جانباز در این عرصه وجود دارد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خبر داد
افتتاح شهرك صنعتی دارویی بركت / هدف گذاری برای كاهش ۵۰۰ میلیون دلاری واردات دارو
محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به شكل گیری شهرك صنعتی دارویی بركت، اظهار داشت: این شهرك صنعتی به وجود آمد تا بتواند با حداكثر توان قسمتی از پنج درصد داروهای وارداتی را پوشش دهد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، با اشاره به اینكه این شهرك در ۲۰۰ هكتار شكل گرفته و تعداد زیادی از شركت های خصوصی شامل داخلی و خارجی در آن حضور پیدا كرده اند، اضافه كرد: برمبنای برنامه ای كه با محوریت ستاد تدوین كرده ایم، امیدواریم ظرف یك سال و نیم آینده بتوانیم به میزان ۵۰۰ میلیون دلار از واردات در حوزه مواد اولیه و دارو جلوگیری نماییم. در این شهرك امكانات خوبی فراهم شده و بنده از همین جا از تولید كنندگان دارو دعوت می كنم كه بیایند و ما به آنها امكانات ارائه دهیم.
آغاز پاكسازی منطقه دره فرحزاد از معتادان
سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آغاز پاكسازی منطقه دره فرحزاد از وجود معتادان و فروشندگان مواد مخدر طی ۴۸ ساعت گذشته آگاهی داد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینكه پس از شناسایی علل عدم موفقیت، اقدامات لازم را شروع كردیم، اشاره كرد: كوچه به كوچه معتادان و عوامل را شناسایی كردیم و امروز ۱۳۹ روز است از آغاز روند عملیات پاكسازی مناطق می گذرد. از همان روز اول به مردم اعلام كردیم كه اجازه نمی دهیم این منطقه مجدداً آلوده به مواد مخدر شود.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اعلام كرد
باز شدن قفل نوسازی اتوبوس ها / ادامه سیاست جایگزینی مینی بوس های فرسوده
محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از باز شدن قفل نوسازی اتوبوس ها با تصمیم دولت آگاهی داد.
وی با بیان این كه نگران دودزا بودن این اتوبوس ها نیستیم؛ چونكه مجهز به فیلتر دوده هستند و این فیلترهای دوده ما را از عوارض خودرو های دیزلی نجات می دهند، اضافه كرد: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم برای مابقی اتوبوس های فعلی همچون بی آر تی ها نیز فیلتر دوده تهیه نماییم كه البته ۱۰۰ عدد فیلتر دوده خریداری شده و تا پیش از مهرماه بر روی اتوبوس ها نصب می شود.
بخشنامه آموزشی مناطق مرزی به شورای عالی آمزوش و پرورش رفت
تصمیمات جدید برای ارتقای كیفیت آموزش دانش آموزان مرزنشین
رسول پاپایی، مدیركل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شروع به كار شورای سیاستگذاری مناطق مرزی اظهار داشت: برمبنای اهداف و سیاست های مدنظر، برخی از دستگاه های در رابطه با امور مناطق مرزی به عضویت شورا در آمده اند و برای آنكه امور آموزش و پرورش قانونمند و با نظم و انسجام بیشتری پیش رود، بخشنامه آموزشی مناطق مرزی را تدوین و به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه كردیم.
پاپایی به تفاوت استان مرزی و شهرهای مرزی اشاره نمود و اظهار داشت: البته باید در نظر داشته باشیم كه لزوماً همه مناطق استان های مرزی تحت پوشش تصمیمات شورا نخواهند بود و این شورا بیشتر شهرها و مناطق استان های مرزی را رصد خواهدنمود.
معاون وزیر بهداشت اعلام كرد
مشكل سازی بیمه ها برای بیمارستان ها/ نسخه نویسی الكترونیك در ۶ استان از اول تیرماه
دكتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به مشكلات مالی بیمارستان ها به سبب تاخیر بیمه ها در پرداخت مطالبات شان، در عین حال از طرحی با عنوان اداره زنجیره ای بیمارستان ها آگاهی داد و بر ضرورت اداره بیمارستان ها توسط هیات مدیره ای مستقل اصرار كرد.
جان بابایی همین طور اظهار داشت: بیمارستان های توریسم سلامت یك كار مشترك با حوزه توسعه در زمینه بكارگیری تمام ظرفیت ها برای جذب توریست سلامت بوده است كه نسبت به رونق آن تاكید ویژه داریم. در مباحث تامین ارز توریسم با جلساتی كه با بانك ها داشته ایم به این نتیجه رسیده ایم كه بانكهای بیمارستان ها موظف باشند نقش صرافی را انجام دهند.
اعلام مسیرهای جایگزین در طرح جمع آوری پل گیشا
سرهنگ رضایی، معاون ترافیك پلیس راهور تهران بزرگ مسیرهای جایگزین در طرح جمع آوری پل گیشا را اعلام نمود.
وی درباره مسیرهای جایگزین در طرح جمع آوری پل گیشا اظهار داشت: مسیر فعلی مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل میدان فاطمی تا خروجی كردستان است و مسیر جایگزین آن بزرگراه كردستان به شمال - بزرگراه شهید حكیم به شرق خواهد بود. مسیر فعلیِ بعدی شرق به غرب بزرگراه شهید گمنام از حد فاصل كردستان تا پیش از خیابان كارگر است و مسیر جایگزین آن نیز خیابان كارگر به شمال- شیخ بهایی به جنوب- حكیم شرق خواهد بود.
تا ۷۰ درصد كودكان كار استان تهران، اتباع خارجی هستند
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با اشاره به وضعیت ویژه استان تهران در حوزه لطمه های اجتماعی اظهار داشت: بر طبق آخرین آمارها در مورد كودكان كار و خیابان ۶۵ تا ۷۰ درصد از این كودكان اتباع خارجی هستند كه در تهران به سر می برند.
استاندار تهران با اشاره به اینكه هم اكنون می توانیم ادعا نماییم روند رو به رشد لطمه های اجتماعی متوقف شده است، اشاره كرد: باید امیدوار باشیم تا پس از این مرحله میزان لطمه های اجتماعی را در كشور كاهش دهیم. موضوعات در رابطه با لطمه های اجتماعی با پدیده های فیزیكی و شیمیایی متفاوت می باشد به شكلی كه این موضوعات به یكدیگر مرتبط هستند. برای مثال لطمه اعتیاد می تواند سبب افزایش طلاق یا جرم و جنایت شود.
چند بیمارستانِ كشور "عالی" هستند؟
از عالی تا رتبه چهارم؛ بیمارستان هایی كه بنابر كیفیت شان در یكی از این سكوها قرار می گیرند؛ سكوهایی كه استانداردهای خدمات سلامت و ایمنی بیماران را در بیمارستان های نشانه رفته اند...
دكتر علیرضا عسگری، مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، درباره نتایج آخرین نسل سوم اعتباربخشی بیمارستان ها اظهار داشت: آخرین اعتباربخشی بیمارستان ها در سال ۱۳۹۵ و در ۸۸۰ بیمارستان شامل دولتی، خصوصی و عمومی غیر دولتی انجام شد و بر طبق نتایج آن نزدیك به ۱۹۲ بیمارستان كشور درجه دو و سه هستند. همین طور برمبنای نتایج نسل سوم اعتباربخشی، پنج بیمارستان درجه چهار و چهار بیمارستان هم زیر استانداردهای تعیین شده از طرف وزارت بهداشت بودند كه امیدواریم با تلاش های انجام شده، در اعتباربخشی جدید این رقم كم شود.
اطمینان خاطر محیط زیست به فعالان محیط زیست:
ماده شیمیایی ویژه پاكسازی تالاب انزلی، بی خطر است
به دنبال اعتراض تعدادی از فعالان محیط زیستی نسبت به روند احیای تالاب انزلی و توقف اجرای این طرح، سرپرست دفتر حفاظت و احیای تالاب ها در مورد تركیبات شیمیایی به كارگرفته شده برای كاهش آلایندگی تالاب انزلی توضیح داد و بر بی خطر بودن این تركیب برای انسان و اكوسیستم تالاب اصرار كرد.
مسعود باقرزاده كریمی با این توضیح كه كلیه محیط های آبی همچون تالاب ها، پتانسیل زیست پالایی دارند، اظهار داشت: عوامل طبیعی موجود در محیط های آبی، موجب غیر فعال شدن آلودگی ها و كاهش خطرات ناشی از این آلاینده ها می شوند. برای مثال كاتیون های موجود در تالاب ها مثل پتاسیم، كلسیم و منیزیم می توانند بار منفی آنیون ها مثل فسفات ها و نیترات ها را بگیرند كه به این حالت «زیست پالایی» گفته می شود.
گفت وگوی تفصیلی ایسنا با دبیركل ستاد مبارزه با موادمخدر
توقف آهنگ رشد مصرف مواد در كشور/ طرح نو برای مبارزه با مواد مخدر
سردار مؤمنی، دبیركل ستادمبارزه با موادمخدر درباره مخالفت ستاد مبارزه با مواد مخدر درباب تعدیل حكم اعدام قاچاقچیان و تاكید ستاد در خصوص اینكه بجای تعدیل حكم اعدام بهتر است از «مجازات های جایگزین» همچون مصادره اموال بعنوان عامل بازدارندگی استفاده شود، نیز اظهار داشت: ما می گوئیم قوانین باید برای مبارزه كنندگان تسهیل شود و برای قاچاقچیان و مجرمان بازدارنده باشد. نمی گوییم حتما همه آنها اعدام شوند، بلكه قانون بازدارنده باشد؛ بطوریكه جرم آنها تكرار نشود. معتقدیم اگر كسی قاچاقچی عمده است و برای مدت طولانی مانند ۳۰ الی ۴۰ سال به زندان محكوم شد، بلافاصله پس از پنج سال بیرون نیاید. ضربه زدن به بنیادهای اقتصادی قاچاقچیان از دیگر خواسته های ماست. اگر به بنیاد اقتصادی قاچاقچی ضربه نخورد، به زندان برود و پس از چند سال بیرون بیاید، باز هم او شبكه ها و اموالش را دارد و باردیگر این كار را شروع می كند.
تكذیب واردات داروی تقلبی سالك
دكتر سعید نمكی، وزیر بهداشت اخباری در خصوص واردات داروی جعلی سالك از طرف هلال احمر و جان باختن دو بیمار به سبب استفاده از این دارو را تكذیب نمود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی خبر داد
پیشنهاد تشكیل صندوقی برای پشتیبانی از رانندگان/ شناسایی ۱۰۰ هزار بیمه شده كارگرنما
محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره سختی كار رانندگان و اینكه چرا مشمول سخت و زیان آوری نمی شوند از پیشنهاد ایجاد صندوق پشتیبانی از رانندگان با كمك دولت آگاهی داد.
زدا همین طور درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: این مهم یكی از دغدغه های اصلی ماست و روزی نیست كه پیگیری نكنیم برای اینكه می دانیم شرایط بازنشستگان ما چقدر دشوار است. مدل همسان سازی را طراحی و ارائه كرده ایم. كار در سازمان تامین اجتماعی انجام شده و مراحل بعدی باید در دولت طی شود و منابع مالی آن ۱۲ هزار میلیارد تومان برای سال اول است كه تامین گردد.
تاكید رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بر افزایش فرهنگسازی جهت استفاده از دوچرخه
سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن اشاره به اینكه باید جهت استفاده از دوچرخه در شهرها فرهنگسازی صورت گیرد بر ضرورت تعامل و همكاری دستگاه ها با یكدیگر اصرار كرد.
مهماندار اشاره كرد: غیر از اینكه الان در تهران چند بیلبورد به دوچرخه سواری اختصاص داده شده است آیا واقعاً برنامه ای برای فرهنگسازی انجام داده ایم ؟ یا مثلاً در هفته دو ساعت درباب استفاده از حمل و نقل پاك در تلویزیون برنامه ای برای مردم وجود دارد. در حقیقت اینها خلأهایی است كه اگر نتوانیم ذائقه مردم را تغییر دهیم و آنان را هدایت نماییم شاید كار مهندسی صورت گیرد اما نتیجه بخش نخواهد بود. همین طور اگر نتوانیم دوچرخه های ارزان در اختیار مردم قرار دهیم یا امكانات مناسبی فراهم نماییم مجدداً گرفتار مشكل می شویم.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
شعبده باز هندی هنگام اجرا ناپدید شد
چند بیمارستانِ كشور "عالی" هستند؟
بهترین منابع غذایی ویتامین E
اعلام دلیل تیراندازی بامدادی در مهرآباد
۱۰۰ میلیون هكتار از اراضی كشور در معرض بیابانی شدن
منبع:

1398/03/30
21:17:45
5.0 / 5
4306
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان