بیشتر از ۱۲۰ هزار بازرسی بهداشتی در ۱۰ روز اول ماه رمضان

بیشتر از ۱۲۰ هزار بازرسی بهداشتی در ۱۰ روز اول ماه رمضان

به گزارش خاتون یار مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، اقدامات بهداشت محیط در ماه مبارك رمضان تا دهمین روز این ماه، طی برنامه ˮ بهداشت محیط در سلامت رمضانˮ را شرح داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، حمید انصاری اظهار داشت: طی این مدت تعداد ۱۲۰۱۶۲ مورد بازرسی بهداشت محیطی از مراكز تهیه و توزیع مواد غذایی، مساجد و اماكن متبركه صورت گرفته است.
وی ادامه داد: بازرسی بهداشت محیطی از مراكز و اماكن و رستوران های بین راهی ۲۴۱۶ مورد و بازرسی های بهداشت محیطی از مراكز تهیه زولبیا، بامیه ۴۹۱۹ مورد طی این مدت به انجام رسیده است.
انصاری تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراكز تهیه و عرضه آش و حلیم را ۴۰۴۹ مورد و بازرسی از شیرینی فروشی ها و قنادی ها را ۱۱۳۸۹ مورد خواند.
وی ضمن اشاره به انجام بازرسی های مشترك در این مدت اظهار داشت: بازرسی های مشترك با دستگاه های اجرایی و نظارتی مرتبط بخصوص با تعزیرات ۵۸۳۷ مورد بوده است.
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: تا دهمین روز ماه مبارك رمضان به میزان ۱۸۵۶۵۹ كیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در سراسر كشور معدوم شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، وی اظهار داشت: در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۹۹۸۸۱ مورد و تعداد موارد كلرسنجی آب ۱۸۵۶۱۳ مورد بوده است.
انصاری در انتها از هموطنان خواست موارد تخلف های بهداشتی را به سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.1398/02/28
14:34:49
5.0 / 5
4251
تگهای خبر: دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان