ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در سال ۹۸ با اولویت مناطق سیل زده

ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در سال ۹۸ با اولویت مناطق سیل زده

به گزارش خاتون یار رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد ۱۰۰ هزار فرصت شغلی توسط این ستاد امسال و با اولویت مناطق سیل زده ی كشور اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد مخبر كه در مراسم افتتاح هم زمان پروژه دو هزار واحدی مسكن ارزان قیمت شهرك مسكونی رسالت مشهد و ۲۹ پروژه عمرانی بنیاد بركتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه های فرهنگی، آموزشی، آب رسانی و امدادی در خراسان رضوی سخن می گفت، با بیان این مطلب اضافه كرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) پارسال ۸۰ هزار شغل در كشور بوجود آورده است كه امیدواریم این تعداد را در سال ۹۸ به ۱۰۰ هزار شغل برسانیم.
وی با تاكید بر این كه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یك نهضت اشتغال زایی را برای مردم و با مشاركت خود آنها بوجود آورده است، خاطرنشان كرد: ایجاد و راه اندازی این تعداد شغل كه حاصل خلاقیت مردم است، با سرعت انجام می شود.
مخبر با اشاره به فعالیت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق سیل زده كشور اظهار داشت: ستاد اجرایی از نخستین لحظات وقوع سیل در كنار مردم سیل زده حضور داشته و نسبت به تأمین اقلام اولیه و ضروری آنها اقدام نموده است. توزیع ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی در بین صدمه دیدگان سیل در استان های مختلف كشور شروع شده و با جدیت پی گیری خواهد شد.
وی از توزیع ۶۰۰ هزار قلم مایحتاج ضروری در بین سیل زدگان تا به امروز اطلاع داد و تاكید كرد: توزیع این اقلام توسط خود مردم و نیروهای جهادی انجام گرفته و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در امر توزیع آنها دخالتی ندارد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به سفر خود به استان خراسان رضوی تاكید كرد: این سفر به دعوت استاندار استان انجام گرفته و طی آن ۳۱۰۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسد.
وی از طراحی و پیش بینی یك طرح جامع بعنوان پایلوت برای سامان دهی حاشیه ی شهر مشهد ظرف چند روز آینده اطلاع داد. تا به امروز ۴۵ هزار پروژه عمرانی را با اعتباری بالغ بر ۴۲ هزار میلیارد تومان در سراسر كشور و به خصوص مناطق محروم و كم تر توسعه یافته به بهره برداری رسانده ایم.
به گزارش روابط عمومی بنیاد بركتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، او همینطور در آیین افتتاح و بهره برداری هم زمان طرح مشاركت اقتصادی بنگاه محور دانش بنیان «توس كات خراسان» و ۴۴۹ طرح اشتغال زایی دیگر بنگاه محور، اجتماع محور و تسهیلات محور بنیاد بركت در مناطق محروم و كم تر توسعه یافته شهرستان های سرخس، تربت جام، قوچان، سبزوار و نیشابور، این شركت را سندی بر نظرات صحیح و طویل المدت و آینده نگری مقام معظم رهبری ذكر كرد و اظهار داشت: ایشان همواره بر دو مسئله توسعه شركت های دانش بنیان و پیشرفت علمی كشور تاكید دارند.
مخبر اضافه كرد: وقتی ایشان می فرمایند به لحاظ علمی در كشور پیشرفت داشته ایم، شاید برای خیلی ها نقش و تأثیر این پیشرفت در زندگی مردم احساس نشود. باید سرمایه های كشور در اختیار جوانان نخبه قرار گیرد. نمی توان از جوانانی كه در عرصه دانش بنیان فعالیت می نمایند انتظار آوردن سرمایه داشت. آنها خودشان سرمایه كشور هستند و باید همه گونه از آنها پشتیبانی و حمایت شود. اگر قبول داریم كه در یك جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، پس لجستیك این جنگ پشتیبانی از جوانان نخبه است.
وی بهره برداری از ۴۴۹ طرح اشتغال زایی بركت را هدیه ای برای مردم این مناطق ذكر و خاطرنشان كرد: اقدامات این چنینی با قوت ادامه خواهد داشت.
نتهای پیام


1398/02/04
14:05:12
5.0 / 5
4256
تگهای خبر: آموزشی , زندگی , سفر , علمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان