همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به كجا رسید؟

همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به كجا رسید؟

خاتون یار: سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بار مالی 12 هزار میلیارد تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال اول اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت مكلف است همسان سازی را اجرا نماید براین اساس در حال مذاكره برای تامین منابع مالی هستیم.


محمدحسن زدا در گفتگو با ایسنا، درباره سرانجام تصمیمات اتخاذ شده پیرامون همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: با كمیته مشتركی كه بین نمایندگان بازنشستگان و تامین اجتماعی تشكیل دادیم سناریوهایی مختلفی را بررسی كردیم و در نهایت به یك یا دو سناریو كه قابلیت اجرایی بالاتری دارد رسیدیم.
وی ادامه داد: نخستین بار است كه تصمیمی بر مبنای مشاركت و نظر مستقیم شركای اجتماعی گرفته می شود.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی درباره سناریوهای همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: همسان سازی با یك نرخ برای همه، همسان سازی با دونرخ برای حداقلی بگیران و سایر سطوح، همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان ازجمله این سناریوها بود. ولی نهایتا آنچه مورد قبول كانون بازنشستگان و سازمان بود یك سناریوی تركیبی است.
زدا با اشاره به اینكه این طرح تهیه شده و برای سال اول 12 هزار میلیارد تومان بار مالی دارد اظهار داشت: در حال عرضه این طرح هستیم و طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت مكلف است آنرا اجرایی كند. در حال مذاكره برای تامین منابع مالی هستیم. به لحاظ امكانات سخت افزاری و نرم افزاری مشكلی نداریم و اگر تامین منابع صورت بگیرد ظرف دو روز آنرا عملیاتی می نماییم.
وی در پاسخ به اینكه با عنایت به بودجه مستقل تامین اجتماعی، چرا دولت باید بار مالی اجرای این طرح را برعهده بگیرد؟ اظهار نمود: حالا وضعیت نقدینگی سازمان طوری است كه در نقطه سربسری قرار داریم و تامین این حجم از نقدینگی امكان پذیر نیست.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینكه آیا دولت مقرر است از محل بدهی اش به تامین اجتماعی این مبلغ را بپردازد و بخشی از آنرا تسویه كند؟ اظهار داشت: خیر، ما می خواهیم كه دولت كمك نماید. همین طور كه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری و لشكری كمك كرد، به تامین اجتماعی هم كمك و منابع خویش را تزریق كنند و اجازه دهند ما منابع خویش را صرف گسترش و بهبود كیفیت خدمات نماییم.1397/12/25
12:07:20
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: خدمات , دولت , كیفیت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان