خطرات احتمالی لیزیك چشم

خطرات احتمالی لیزیك چشم

به گزارش خاتون یار لنز تماسی از گزینه هایی است كه برای رفع مشكل بینایی سفارش می گردد اما امكان دارد استفاده از آن برای همه افراد مقدور نباشد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در چنین مواردی گزینه جراحی لیزری چشم مطرح می گردد. این نوع از عمل جراحی كه لیزیك (LASIK) خوانده می گردد برای رفع مشكلاتی از قبیل نزدیك بینی، دوربینی و آستیگماتیسم انجام می گردد.

بسیاری از چشم پزشكان معتقدند جراحی لیزیك با عوارض جانبی جدی برای بیمار همراه نخواهد بود. همینطور این شیوه از ایمن ترین و موثرترین فرآیند درمانی در علم چشم پزشكی بشمار می رود.

با این حال سایت تخصصی مدیكال دیلی در مقاله جدیدی آورده است كه این عمل جراحی هم با خطرات و عوارض جانبی همراه می باشد كه از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره كرد:

خشكی چشم ها

خشكی چشم ها از شایع ترین عوارض جانبی جراحی لیزیك است كه دائمی نیست و طی چند هفته تا شش ماه بعد از جراحی رفع می گردد. این عارضه بیشتر در افراد مسن، مبتلایان به اختلال های خود ایمنی یا افرادی كه از داروهای خاص مصرف می كنند، مشاهده می گردد.

بیش اصلاحی یا اصلاح كمتر از حد مورد انتظار

در این جراحی با استفاده از لیزر قرنیه ترمیم می گردد. در نتیجه امكان دارد در فرآیند ترمیم مقدار زیادی یا میزان ناكافی از بافت برداشته شود. البته در حالت دوم می توان با انجام جراحی دیگر مشكل بوجود آمده را برطرف كرد.

بروز مشكلاتی در بینایی

این امكان وجود دارد كه با رفع مشكل بینایی اولیه، بیمار به مشكلات دیگری از قبیل دو بینی و خیرگی گرفتار شود. همینطور این احتمال وجود دارد در محیط هایی با میزان نور كم، قدرت بینایی كاهش پیدا كند. در موارد بسیار نادر فرد امكان دارد گرفتار انحراف دید، درد مزمن یا حتی از دست دادن بینایی شود.

با این حال متخصصان تاكید دارند كه احتمال بروز این عوارض و خطرات بسیار اندك است و كمتر از آن است كه افراد از مزایای این فناوری بی بهره بمانند.
1397/09/30
13:47:06
5.0 / 5
4129
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان